Přejít k hlavnímu obsahu
E.ON sjednocuje ceny dobíjení elektromobilů pro registrované uživatele
Uživatelé, kteří se zaregistrovali do služby E.ON Drive, budou nově moci nabíjet své elektromobily na ultrarychlých dobíjecích stanicích za jednotnou cenu.
Elektroauto

Společnost E.ON Drive rozhodla, že pro své registrované uživatele sjednotí ceny za rychlé a ultrarychlé nabíjení elektromobilů. Nově budou mít registrovaní uživatelé pouze dva tarify podle typu dobíjecích stanic. Cena za rychlé i ultrarychlé nabíjení bude nyní stejná a činí 12,5 korun za kilowatthodinu včetně DPH. To představuje pokles ceny
o 4,5 korun za kilowatthodinu v případě ultrarychlého nabíjení. Tato změna přinese řidičům nejen úsporu peněz, ale také času.

Tyto změny v cenách vstoupily v platnost od 1. dubna tohoto roku, kdy společnost E.ON Drive oslavuje pět let od zahájení provozu služby v Česku.

„Když jsme před pěti lety službu E.ON Drive spouštěli, dali jsme si za cíl služby pro elektromobilisty neustále posouvat, zjednodušovat a celkově elektromobilitu co nejvíce zpřístupňovat. Naši klienti mohou využívat s jednou kartou stále se rozšiřující roaming a dobíjet u více než 80 000 bodů napříč Evropou, mají k dispozici přehlednou aplikaci a aktuálně jim chceme dát i možnost co nejvíce využívat a vyzkoušet výhody ultrarychlého dobíjení, které je v rámci veřejných dobíjecích sítí trendem. Právě páté výročí spuštění systému E.ON Drive, který už má téměř 9 000 registrovaných zákazníků, nám přijde jako vhodná příležitost jim tuto možnost zpřístupnit za výhodných podmínek. Naši zákazníci tak budou nově dobíjet na ultrarychlých dobíječkách E.ON Drive za cenu rychlého dobíjení,“ vysvětluje Jakub Kott, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie.

Pro registrované uživatele se nově ceník rozdělí na dvě části. Cena za AC nabíjení zůstává nezměněna a činí 8 korun za kWh. Druhá část zahrnuje cenu za nabíjení na rychlých (DC) a ultrarychlých (UFC) stanicích, a to za stejnou částku 12,5 korun za kWh. Tato cena patří mezi nejvýhodnější na trhu. Dříve registrovaní uživatelé platili za nabíjení na ultrarychlých stanicích E.ONu 17 korun za kWh.

„Ceníky na našich dobíječkách se také snažíme pro naše zákazníky zachovat co nejvíce přehledné a jasné, aby se v nich každý lehce orientoval a měl jasnou představu, kolik ho bude dobíjení stát,“ dodává Jakub Kott.

Pro neregistrované zákazníky zůstává původní rozdělení cen za nabíjení na AC, DC a UFC stanicích. Nicméně i pro ně dojde ke snížení cen od 1. dubna. Cena za AC a DC nabíjení zůstává na stejné úrovni jako dříve, tj. 10 korun a 15 korun za kWh. Cena za nabíjení na UFC stanicích se snižuje z 19 korun na 17,8 korun za kWh.

Datum vytvoření: 02/04/2024
Komentáře komentáře
ČR je s cenami energií jednoznačně západní zemí Podle srovnání v eurech jsme zde měli ceny elektřiny sedmé nejvyšší, o 22 % nižš... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Další teplá zima = rekordní zásoby plynu Komfortní situace na straně zásob se příznivě odráží na ceně zemního plynu. Spot... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
FT varují, Německo má problém s přechodem na elektromobilitu – co to znamená pro ČR? Výsledek není vůbec veselý - počet subdodavatelských firem první úrovně v Německ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš