Přejít k hlavnímu obsahu
E.ON pomůže zájemcům s registrací a správou skupin v rámci komunitní energetiky
O tom, že startuje komunitní sdílení energií jsme již informovali. Společnost E.ON bude od srpna poskytovat poradenství zájemcům o sdílení a připravuje novou službu, která zákazníky zaregistruje ke sdílení a bude spravovat jejich komunitu. Po pilotním testování by měla být tato služba dostupná ve druhé polovině srpna.
sharing electricity

„Sdílení energií je naplnění principu decentralizace a demokratizace energetického systému, který dlouhodobě podporujeme a je dalším krokem v energetické transformaci Evropy. Jako silná a stabilní energetická společnost s mezinárodním know how a možností čerpat inspiraci u osvědčených a zavedených modelů z jiných trhů a přenášet je na ten český, se na zavedení sdílení dlouhodobě připravujeme hned ve dvou rovinách. Z hlediska dodavatele energií i z pohledu distributora, který zajišťuje technická řešení pro nový energetický svět. Začátek možnosti registrací ke sdílení všichni vnímáme jako důležitý mezník. Vzhledem k tomu, že sdílení energií, registrace i správa portfolia nebude úplně jednoduchý proces, jsme připraveni zájemcům možnosti i úskalí sdílení vysvětlit, procesem registrace je provést a v dohledné době sdílení jejich komunity také spravovat,“ říká Claudia Viohl, generální ředitelka E.ONu v České republice.

E.ON tak pokračuje v dalším rozvoji aktivit na poli sdílení energií. Již delší dobu pomáhá klientům s instalací fotovoltaických elektráren na bytové domy a následným sdílením elektrické energie v rámci těchto domů. Pro tyto zájemce společnost vyvinula kalkulačku, která jim spočítá, zda je pro ně sdílení v bytovém domě vhodné.

Od srpna E.ON spustí nový web, kde zákazníci najdou odpovědi na základní otázky týkající se sdílení a všechny potřebné kontakty na odborníky, kteří jim s dotazy pomohou. Web bude postupně doplněn o další funkce, jako jsou příklady sdílení v rámci komunit, aby zájemci viděli, zda je pro ně sdílení energií výhodné, nebo zda jsou vhodnější jiné nástroje, například Virtuální baterie.

„Přechod ke komunitní energetice je dynamický proces, ve kterém se požadavky a celý ekosystém měnil a dlouho nebyly všechny aspekty dopodrobna známé. Vedle toho, že žadatelům poradíme se sdílením energií a zajistíme jim registrace, pracujeme na dalších produktech a službách spojených se sdílením energií, které budeme chtít klientům během podzimu nabídnout,“ doplňuje Kateřina Stehlíková, vedoucí oddělení Produktových inovací společnosti E.ON Energie.

Stejně jako celá řada velkých změn v energetice v minulosti, může být i přechod ke komunitní energetice a sdílení energií možností k nekalému jednání a nevýhodným nabídkám ze strany neférových jednotlivců nebo skupin. Vzhledem k tomu, že se jedná o nové téma, mohou chtít využít neznalost zákazníků a nabízet dlouhodobě neudržitelné produkty. „I proto by se měli zájemci o sdílení a komunitní energetiku vždy obrátit na odborníky na danou problematiku, celou věc probrat a pečlivě posoudit všechny okolnosti, než se upíší k něčemu, čeho by pak mohli litovat,“ upozorňuje Kateřina Stehlíková.

Zdroj: E.ON

Datum vytvoření: 05/08/2024
Komentáře komentáře
Plyn v Evropě je nejdražší za poslední rok Bezprostředním impulsem k růstu cen jsou obavy o přiškrcení ruských dodávek do E... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Masivní sázka USA na jádro „US Nuclear Energy Deployment Framework“ poukazuje na to, že omezená kapacita př... David Navrátil, hlavní ekonom České spořitelny
Profile picture for user David Navrátil
ČR je s cenami energií jednoznačně západní zemí Podle srovnání v eurech jsme zde měli ceny elektřiny sedmé nejvyšší, o 22 % nižš... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek