„Evropa si stanovila cíl snížit do roku 2040 emise z těžkých užitkových vozidel
o 90 %. Elektromobilita je ústředním klíčem k dosažení tohoto cíle,“ řekl Leonhard Birnbaum, generální ředitel společnosti E.ON. „Intenzivně investujeme, abychom výrazně podpořili infrastrukturu pro elektrickou přepravu těžkých nákladů a nastavili směr pro udržitelnou logistiku. Téměř všichni významní výrobci nyní zaměřují svůj vývoj směrem k elektromobilitě. Pro dosažení těchto cílů potřebujeme vysoce výkonnou nabíjecí infrastrukturu, která je navržena v evropském měřítku. Jsme potěšeni, že můžeme společně se společností MAN udávat směr,“ dodává Leonhard Birnbaum.
Alexander Vlaskamp, generální ředitel společnosti MAN Truck & Bus, dodává: „Aby byl přechod na mobilitu úspěšný, potřebujeme do roku 2030 v Evropě přibližně 50 tisíc dobíjecích stanic pro těžká užitková vozidla. Jako výrobce elektrických nákladních vozidel budeme součástí této změny. Velmi mě těší, že společnost E.ON je silným partnerem pro elektrifikaci našich servisních míst. Pokládáme tak další základní kámen pro veřejnou nabíjecí síť. Stále však budeme potřebovat podporu jednotlivých vlád, abychom mohli tuto síť vybudovat v co největším možném měřítku.“
Nové stanice budou umístěny v strategických servisních místech MAN, hlavně v průmyslových oblastech nebo u dálnic. To umožní snadné začlenění veřejného nabíjení do každodenního provozu. Nabíjecí stanice budou navrženy tak, aby umožnily průjezd nákladních vozidel a autobusů bez složitého manévrování. V lokalitách, kde to bude možné, budou stanice odděleny od servisních míst MAN, aby byly dostupné i mimo otevírací dobu.